Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wybory samorządowe 2018 - Łabunie. Wyniki wyborów na wójta

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 22 października 2018 r. o 14:05 Powrót do artykułu
Stary wójt niczego takiego nie dokonał, by przesiedzieć na tym stanowisku cwierć wieku. No może poza ładną przebudowaną z drewnianej na murowaną z kafelkami  wygódką zwaną wójtową, która jest symbolem "nowoczesności" i wizją na otoczenie. A co tam, która gmina ma taką wygódkę. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czas na zmiany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Turczyn, gdy został wójtem miał 39 lat. Kukiełka ma lat 38, zarządza swoim porządnym gospodarstwem oraz jest przedstawicielem handlowym, więc ma dużo doświadczenia. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy, którzy nie głosowaliście za Kukiełką. Szanujemy wasze zdanie, a teraz prosimy was. Przyłączcie się do nas i zagłosujmy razem przeciw turczynowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Możemy na kogoś nie głosować, wyrażać swoje opinie, niezadowolenie, ale szanujmy się wzajemnie i stosujmy się do zasad pisowni polskiej. Nazwisko jest najpiękniejszą rzeczą jaką otrzymaliśmy po rodzicach. Brak kultury osobistej źle świadczy o interlokutorze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bez problemu można to pogodzić, produkcja roślinna nie jest czasochłonna. Do tej pory prowadził gospodarstwo i firmę to i dalej pociągnie, a w firmie czy w gospodarstwie zawsze może sobie kogoś zatrudnić. Od przybytku głowa nie boli, jak jest ktoś operatywny poradzi sobie ze wszystkim.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech młodość zawita do Gminy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobre sobie Pan Wójt Turczyn rusza z kampanią wyborczą. Rozwiesza banery wyborcze. Panie Wójcie chyba się Pan troszeczkę spóźnił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miałam zagłosować na młodego, bo uważam, że potrzebna jest młodość, ale wkurzyła mnie jego kampania wyborcza. Wójt powinien trzymać się z dala od partii politycznych i taki powinien być samorządowiec. To gwarantuje Turczyn. Wójt ma łączyć a nie dzielić. Niestety, PIS skutecznie podzielił naród na walczące ze sobą plemiona. Zaś ostatnie wredne, wręcz chamskie działania przeciwko PSL pokazują, że PISowi wcale nie chodzi o nas mieszkający na wsiach, ale tylko o głosy tego elektoratu. Odwoływanie się kandydata, że coś tam załatwi, bo reprezentuje PIS niestety dyskredytuje kandydata na wójta od strony etyczno-moralnej. My płacimy podatki i łachy żadnej nam PIS nie robi, że dotacje mają być uzależnione są od orientacji politycznej wójta. Panie Kukiełka nie tędy droga. Ja wraz Rodziną(18 głosów oddaję na Turczyna. Tak postanowiłam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Turczyn jest członkiem PSL-u. Nie mówi o tym, bo wstydzi się przyznać do tej partii, a wewnętrznie jest z nią bardzo związany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Logika, dziwi mnie Twój ostatni komentarz, przecież Kukiełka od samego początku jest kandydatem popieranym przez PiS. Niczego nie ukrywał. Na wszystkich jego materiałach wyborczych jest znaczek tej partii. To co byś chciała, aby po wyborach jak wygra grzecznie podziękował i powiedział, że teraz to mi z Wami nie jest po drodze. Tak postępują tylko tchórze. A ja szanuję Go za to, że miał cywilną odwagę pokazać z jaką partią sympatyzuje, a nie jak obecny Wójt, w pierwszej kampanii startował z PSLu a później nagle zrobił się apolityczny, chociaż wiadomo z kim sympatyzuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Wyborco, zacytuję Twoją ocenę" A ja szanuję Go za to, że miał cywilną odwagę pokazać z jaką partią sympatyzuje, a nie jak obecny Wójt, w pierwszej kampanii startował z PSLu a później nagle zrobił się apolityczny, chociaż wiadomo z kim sympatyzuje. " Wiele można zarzucić obecnemu Wójtowi, ale przez pryzmat 20 lat przynależność akurat była jego pozytywną cechą, gdyż nie wykorzystywał jej przeciwko innym i nie robił z tego układu. A kandydat jeszcze nie wygrał, a już odwołuje się do znajomości partyjnej, zacytuję z jego ostatniego expose .."wiem jak można skorzystać z pożytkiem.....Dzięki temu, że na szczeblu Sejmiku Wojewódzkiego, władza znajduje się w rekach PIS...." Przecież to jest czytelne - gdy zostanę wójtem z nadania PISu, a władza zwierzchnia już jest, więc dotacje popłyną do Gminy szerokim strumieniem. Jak tak ma wyglądać jego wizja na kierowanie gminą, na samorządność, uczciwość wobec siebie, wiarygodność - to bardzo dziękuje. A kwestia pozostałych gmin, których wójtowie są z innego nadania, to ma decydować przynależność partyjna o dotacjach, - bardzo dziękuje za taką "szczerość" kandydatowi na wójta. I o ile w pierwszej turze na Niego głosowałam, i tu była pozytywna ocena, to teraz po tej wypowiedzi otrzymał ode mnie i mojej rodziny bana. Nie "dorósł" do tej funkcji, abo też jego komitet wyborczy. I to jest przyczyna zasadnicza dla której zmieniłam moją pierwszą decyzję, ponieważ nade wszystko cenię sobie honor i szacunek do ludzi prezentujących również inne poglądy. Tej rejkowymi po tej wypowiedzi On nie daje, a Wójt Turczyn tak. I na koniec jestem w PSL od 23 lat. I jakość układów partyjnych z dotychczasowym Wójtem nie wykorzystałam. Można? Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy ma swoich zwolenników i swoich przeciwników, natomiast pisząc "A kwestia pozostałych gmin, których wójtowie są z innego nadania, to ma decydować przynależność partyjna o dotacjach" to albo nie znasz naszych lubelskich realiów, albo udajesz głupa, że nie znasz. Bo ja akurat dokładnie wiem jak wyglądała przez ostatnie 10 lat sytuacja w sejmiku województwa, to było jedno wielkie kolesiostwo. I nadal to podtrzymuję: cenię Kukiełkę za to, że jest szczery. Określił się jasno. A to, że powołuje się na szerokie możliwości i że może to wykorzystać z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców ( tego Logika już nie doczytała) to oznacza, że nie będzie szanował ludzi prezentujących również inne poglądy. Bo ja to odebrałem tak, że dla nas wszystkich mieszkańców wykorzysta swoje możliwości bez wyjątku Wójt ma być menedżerem, który wie skąd pozyskać pieniądze. I nie oszukujmy się przez najbliższe 5 lat to On ma te możliwości największe. I od tego jest Wójt, a obecny Wójt nie czarujmy się był w tym słaby. Wiem co mówię, bo temat pozyskiwania funduszy jest mi bliski i znam ten temat od kuchni jeżeli chodzi o urząd marszałkowski jak i wojewódzki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi Wyborco, po to są wybory, by każdy oddał swój głos na tego, którego uważa za najlepszego. Twoje argumenty mnie nie przekonały, wręcz utwierdziły w przekonaniu, że liczycie tylko na to, iż PIS rządzi w Sejmiku i w powiecie, to automatycznie dotacje popłyną szerokim strumieniem wykorzystując tą samą przynależność polityczną kandydata na wójta. Uważam, że jest to bardzo płytkie rozumienie problemu. Nie tędy mi po drodze z takim "rozbójnickim" kandydatem na wójta. Jeśli PIS i przynależność do niego ma być gwarantem sukcesu w pracy na rzecz naszej Gminy, to dziękuje, bo to jest typowe bolszewickie stawianie sprawy. Ale jeśli tak widzisz to zagadnienie, to podrążmy głębiej temat. Przecież to nie PIS załatwiał dla nas te wielkie pieniądze w UNII tylko poprzednie rządy (PO, PSL) I nikt nie stawiał wówczas sprawy, że ta kasa popłynie tylko do wójtów namaszczonych przez PO. Po drugie, nowy budżet to wielki znak zapytania. PIS robi wszystko by on z makro stał się mikro. Już wkrótce może okazać się, że tych pieniążków będzie dużżżo mniej i to we wszystkich formach w tym dopłat, dotacji.... Więc lepiej nie dzielić skóry na niedźwiedziu. Jesteśmy w Unii i w jej polityce dominantą jest zasada opierania sojuszy takich państw jak nasze głównie z tymi strategicznymi. Pytam się kto jest naszym partnerem w Europie, tą lokomotywą która ciągnie nasz punkt widzenia polityczny, gospodarczy, finansowy( Niemcy, Francja) . Jesteśmy osamotnieni w naszych interesach(przykład głosowania 27 do1) jest tego wymownym namacalnym dowodem siły sprawczej PISu w Unii. Przejdźmy teraz do programu wyborczego kandydata na wójta. W jakim punkcie on przebija wójtowego poza mirażem obietnic dotacji unijnych? Przecież programy kandydatów są bardzo zbieżne i wiele z tych postulatów jest w trakcie realizacji, a podobno konia z zaprzęgu w rzece się nie zmienia. Powtórzę raz jeszcze, głosowałam wraz rodziną w pierwszej turze na Pana Kukiełkę, bo myślałam, że więcej od niego można oczekiwać, ale opieranie wyborczego stanowiska tylko na tym, że PIS jest gwarantem sukcesu (ekonomicznego) mnie poraziło(oby nie taki jak ze stadninami koni Arabskich)) Dlatego Jest rzeczą ludzką błądzić, ale najważniejsze jest wyciąganie z nich wniosków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani "wyborco" trudno by siostra nie broniła jak lewica brata. A może by pupę ruszył i pochodził po zagrodach i z ludźmi pogadał.. Mnie tym jeden z kandydatów do siebie przekonał. Logika ma wiele racji, że nie można przenosić pisowkich metod walki o głosy w teren
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyborca napisał tak" Bo ja akurat dokładnie wiem jak wyglądała przez ostatnie 10 lat sytuacja w sejmiku województwa, to było jedno wielkie kolesiostwo. I nadal to podtrzymuję: cenię Kukiełkę za to, że jest szczery. Określił się jasno. A to, że powołuje się na szerokie możliwości...." Czyli rozumiem, że było kolesiostwo Pełowskie a teraz będzie kolesiostwo PISowskie, bo tylko ci z układu dostaną pieniądze i pretendent do tronu je potrafi wykorzystać. Jest to mentalność Kalego. Jak Kalemu ukraść to źle, jak Kali ukraść do dobrze. Nie kompromitujcie się. Jeśli wyborca pisze publicznie, ze było to kolesiostwo i o tym wie, to powinien szybciutko złożyć zawiadomienie do Prokuratury o popełnienie przestępstwa. Jeśli nie złoży, to jest współwinny ukrywania tegoż czynu zabronionego. Ma tego świadomość wyborca, że można sprawę skierować do sądu o pomówienie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga Pani/Drogi Panie "Ten ktoś" jak już to Pan "Wyborca" jak na razie jestem mężczyzną i nie zamierzam zmieniać swojej orientacji. Natomiast pojęcie kolesiostwo to które ja miałem na myśli nie jest podstawą do zawiadamiania prokuratury o popełnianiu przestępstwa, także nie wiem co akurat Pani/Pan mieliście na myśli. A z tego co wiem to Kukiełka przeszedł całą gminę od domu do domu bez omijania kogokolwiek w przeciwieństwie do innych, nie zdążył tylko odwiedzić wszystkich mieszkańców w Łabuniach. A skoro z Panią/Panem nie rozmawiał to najwyraźniej nie zastał w domu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Logiko nie zamierzałem argumentami przekonywać Pani do czegokolwiek, to jest tylko moje zdanie, tak uważam. Pani ma swoje zdanie i ma Pani do tego prawo. Każdy z nas zagłosuje na swojego kandydata, a wygra ten który otrzyma większe poparcie. I tyle w tym temacie. Akurat nasze komentarze w tym wszystkim nie mają najmniejszego znaczenia, bo jeżeli chodzi o wyborów to zaglądają tu jednostki, a ja tak sobie piszę dla zachowania równowagi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem też Mariuszem Kukiełką jakby co, ale kibicuję mu jako dobry znajomy i trzymam kciuki, aby mu się udało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. jasne, że ni rodzina, pewnie jest to tu przyszły rzecznik wójta od propagandy, bo nawet wi do których chat chadzał, co mówi a nawet myśli i jak będzie sprawnie działać przyszły wójto. 2. może tu ludziska nie piszą duzo z różnych względow, ale czytają i komentują. Na bank, polski bank to wiem, bo uczestniczyłem w takiej dyskusji chłopo-robotniczej z domieszką ynteligencji pracujacej. Nawet sie nie pobilismy. 3. po co pisdziakać i napirzać tu o jakiś domniemanych układach - uwaga- w kontekscie kasy w sejmiku, a potem powoływać się, ze nowy wójt zrobi to lepiej i wykorzysta swój układ w pisie.(Jak byk napisane jest też w jego ulotce, że ma układy. 4. wyborco, nieraz lepiej przymknąć koparę, jak takie bzury napirzać w mass mediach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...